Make your own free website on Tripod.com

www.beymen.com

Our Policies
Home
Our Products
Contact Us
Our Location
Catalog
Our Policies
About Us

cem.jpg.jpg

Boyner, Kahire Beymen mağazasının açılacağı Four Seasons otelininin mal sahibinin Prens al Waleed bin Talal ve ortakları olduğunu hatırlatarak, “Otelin altındaki alanda büyük bir mağaza açılmasını istiyorlarmış. Bunun için de dünyanın en büyüklerinden Amerikalı bir mağazacılık grubuyla görüşmeler sürdürüyorlarmış. Biz de Kahire’de benzer bir proje için araştırma yapıyorduk. Bunu duyunca bizimle de görüşmeye başladılar ve sonunda bu mağazayı birlikte işletmeye karar verdik. Her iki tarafında yüzde 50 payı olacak” dedi.
       
BEYMEN’İN EN BÜYÜK MAĞAZASI
       Altı bin 500 metrekarelik alanda açılacak ‘Nil Beymen’, Beymen’in hem Türkiye, hem de yurtdışındaki en büyük mağazası olacak. Cem Boyner, Kahire’de ‘Nil Beymen’in müşterisi olma potansiyeline sahip 500 bin kişi olduğunu belirtti.
       11 Eylül olaylarından sonra ABD’yi ziyarette zorlanan ve Avrupa’ya yaptıkları seyahatleri de azaltan Araplar’ın Kahire’ye yöneldiklerini söyleyen Boyner şunları kaydediyor:
       “Artan turizm hareketi nedeniyle Fours Seasons Kahire’de ikinci otelini açacak. Kahire aynı zamanda Afrika’ya açılan bir kapı. Altı ay öncesine kadar yurtdışından giyim eşyası ithali yasaktı. Önce yüzde 40 gümrükle ithalatı serbest bıraktılar. 3 ay önce de gümrük yüzde 20’ye indi. Mısırlıların bugüne kadar yurtdışında alışveriş yapan bölümü dışındakiler deyim yerindeyse lüksün demokratikleşmesi nedeniyle ilk kez ithal giyim eşyası kullanmaya başlayacak. Kahire’den umutluyuz.”
       İlk yıl 21 milyon dolarlık ciro yapmayı hedefleyen Nil Beymen’in 5 yıl sonunda 40 milyon dolarlık ciro rakamına ulaşması bekleniyor.
       
MOSKOVA’DA MAĞAZA AÇILIYOR
       Altınyıldız Grubu bugün Moskova’da Boyner mağazası açıyor. Boyner Holding CEO’su Cem Boyner, Moskova’daki mağazanın girişine grubun koşulsuz müşteri memnuniyeti sözünün verildiği ‘kalite ve garanti kılavuzu’nun Rusça yazılmış metninin asıldığını söyledi.
       Moskovalılara bugüne kadar görmedikleri bir hizmet sunmayı planladıklarını söyleyen Boyner, “Rusya’da 70 yıl süren komünist rejimin yarattığı eşitlik perakende sektöründe bazı sıkıntıları da beraberinde getirmiş. Perakende sektöründe eşitlik pratikte müşteriye karşı ilgisizlik olarak yansımış. Nitekim ayakkabı satışıyla uğraşacak Rus personele satış tekniklerini gösterirken, ‘Biz şimdi müşteri önünde eğilecek miyiz?’ diye sordular. Biz de bunun gerekli olduğun söyledik.”
       Cem Boyner, “Bugünkü mağaza açılışı sırasında siz kendiniz de Rus çalışanlara örnek olsun diye müşterinin ayakkabısını giydirecek misiniz?” sorusunu, “Elbette yapacağım” diye yanıtladı.
       Boyner, Moskova’da hedeflerinin 5 bin 200 metrekare büyüklüğündeki mağazaların benzerlerini açmak olduğunu söyledi.. Rusya’nın 1997-1998’deki krizinden önce Moskova’ya girmek istediklerini, hatta anlaşmalar bile yaptıklarını belirten Boyner, ‘Kriz patlayınca vazgeçmiştik. Kısmet bugüneymiş’ dedi.
 

BEYMEN GIYIM SANAYI VE TICAREL A.S. Büyükdere Cad. Uçyol Mevkii. Noramin is Merkezi. Maslak, Istanbul, Turkey. Tel: (90) 212 2800167. Fax: (90) 212 2851372